Liqui Moly

Liqui Moly História LIQUI MOLY GMBH sa píše od roku 1957. Firma na základe skúsenosti s používaním pevných mazacích prísad do motorových olejov leteckých motorov a zaregistrovania patentu na substanciu MoS2 začína éra výroby prísad do oleja a benzínu. Koncom 70-tich rokov vstupuje do obchodu s motorovými olejmi s využívaním MoS2 znižujúce opotrebovanie motora. Dnes disponuje firma jedným z najširším a najobsiahlejším sortimentom v motorových olejoch. Po prísadách a motorových olejoch sa sortiment rozšíril na výrobky pre servis a údržbu.

MÉGUINHistória firmy MÉGUIN sa píše od roku 1847 výrobou ľanového oleja a mazív na kočiare. V roku 1890 sa sortiment rozšíril o mazacie látky pre oceliarsky priemysel a o minerálne oleje a tuky pre rodiacu sa motorizáciu. V roku 1959 expanduje spoločnosť vstupom na spoločný trh Spolkovej republiky Nemecko a zároveň aj na trhy európskych krajín. V roku 2006 preberá rozhodujúcu väčšinu v spoločnosti MÉGUIN spoločnosť LIQUI MOLY a obe spoločnosti sú riadené spoločným vedením.

V súčasnosti aplikáciou nových výrobných technológii sú celkom nové motorové oleje prispôsobené vysokým nárokom motorov tak na klasické palivá, ako aj plyn.

V ponuke sú:

OlejeOleje

pre osobné a nákladné vozidlá, tak aj pre motocykle, motokáry, člny, záhradnú a poľnohospodársku techniku ako aj stavebnú činnosť:

  • plne syntetické veľmi výkonné oleje najmodernejšej koncepcie,
  • čiastočne syntetické ľahkobežné oleje,
  • oleje vyrobené hydrokrakovou technológiou,
  • minerálne oleje všetkých kvalitatívnych tried a viskozít.

Všetky oleje spĺňajú najprísnejšie normy a sú doporučované výrobcami vozidiel ako sú Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, VW, Ford, Man, Volvo.

AditívaAditíva

V oblasti aditív je značka LIQUI MOLY už viac ako 30 rokov vedúcou značkou na svetovom trhu v tomto segmente. Ponúkame aditíva do oleja, benzínu, nafty a chladiaceho systému.

AutokozmetikaAutokozmetika

Ponúka prostriedky určené ako aj k čisteniu a ochrane laku, plastových, gumových a chromovaných dielov vozidla zvonku, tak aj na čistenie a ošetrenie kožených, látkových a plastových dielov interiéru.

Pre dieľňu a servisPre dieľňu a servis

V ponuke je množstvo v praxi osvedčených produktov potrebných k čisteniu, mazaniu, ochrane proti hrdzi, povoleniu zhrdzavených spojov, bežnej údržbe, lepeniu a tesneniu, konzervácii a oprave výfuku, doplňuje ponuka produktov určených pre ošetrenie a starostlivosť o ruky.

Ostatné produktyOstatné produkty

V ponuke LIQUI MOLY sú okrem spomínaných produktov, kategórie pre úžitkové vozidlá, vozidlá na plyn, moto program, program pre plavidlá, záhradný program, taktiež pre produkty použiteľné v oblasti priemyslu.

Prílohy

Produkty

Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly Liqui Moly